Top

Для ОСББ1. Юридичний супровід створення ОСББ
Визначились з особами, які поділяють Ваші прагнення у створенні ОСББ та готові створити ініціативну групу (мінімум 3 особи), тоді Ви майже здійснили перший крок. Для остаточної реєстрації ОСББ та забезпечення можливості його функціонування Вам необхідно ще організувати проведення установчих зборів (процес достатньо складний та складається з декількох етапів), розробити статут ОСББ та наостанок провести державну реєстрацію ОСББ в т.ч. і його реєстрацію, як неприбуткової організації. Після цього можна відкривати рахунок в банку та розпочинати ефективно управляти своєю власністю, здійснювати благоустрій в своєму будинку та отримувати додаткові кошти за рахунок надходжень, що не пов’язані із оплатою внесків співвласників багатоквартирного будинку.


2. Юридичний супровід діяльності ОСББ
Відповідно до ЗУ «Про ОСББ» після державної реєстрації ОСББ, попередній балансоутримувач протягом 3-х місяців зобов’язаний передати технічну документацію на будинок.

Порядок передачі і пакет документації визначений «Правилами управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд» (далі по тексту «Правила»).

Для приймання-передачі будинку в управління необхідно утворити комісію з представників колишнього балансоутримувача і сторони, що приймає будинок (правління ОСББ, або інші уповноважені особи).

Очолює комісію приймаюча сторона. Комісія визначає технічний стан будинку, складає і підписує акти приймання передачі по одному для кожної сторони.

З передачею будинку в управління передається цілий пакет технічної документації якщо технічна документація на будинок втрачена або зіпсована у колишнього балансоутримувача є 6 місяців на її відновлення, у протилежному випадку у вас є право вимагати її відновлення та передачі в судовому порядку (проте це вже крайні міри і зазвичай ці питання вирішуються самостійно).

Звертаємо вашу увагу, що наявність технічної документації дасть можливість оформити земельну ділянку під обслуговування будинку в постійне користування, приймати участь в енергоефективних програмах, здавати в оренду допоміжні приміщення та повертати незаконно займані, а також багато інших прав та можливостей Наші спеціалісти готові забезпечити вам юридичну підтримку на цій стадії, а також консультувати з питань господарської діяльності ОСББ.