Top

Трудові спори

1. Поновлення на роботі у разі незаконного звільнення працівника.
2. Стягнення оплати за час вимушеного прогулу.
3. Оскарження дисциплінарних стягнень.
4. Оскарження незаконного переведення на іншу роботу.
5. Зміна дати і формулювання причини звільнення.
6. Оскарження відмови в прийнятті (поновленні) на роботу.


Працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до судув тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а справах про звільнення - в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

У разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

7. Скасування результатів конкурсного відбору:
- на посаду керівника закладу загальної середньої освіти (в т.ч. НВК);
- на посаду керівника державного закладу професійної (професійно-технічної) освіти;
- на посаду керівника закладу вищої освіти;
- на посаду органу державної влади.


Звертаємо увагу, що згідно ст. 122 КАС України загальний строк звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи складає шестимісячний термін, якщо законом не встановлено інше.

У справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Відповідно до ч. 6 ст. 28 ЗУ «Про державну службу», кандидат, якого не визначено переможцем конкурсу, має право оскаржити рішення конкурсної комісії до суду з підстав порушення умов або порядку проведення конкурсу.

Згідно ч. 7 ст. 28 ЗУ «Про державну службу», скарга на рішення конкурсної комісії подається не пізніше ніж через 10 календарних днів з дня оприлюднення результатів конкурсу із зазначенням відомостей про порушення умов або порядку проведення конкурсу, що могло істотно вплинути на його результати.

Вказані норми законів не є виключними тому ми радимо Вам , одразу, як тільки Вам стало відомо про порушення Ваших прав не зволікати та звертатись за фаховою консультацією.